Bunedio Sosyal İçerik Platformu
Sosyal İçerik Platformu Kendimize Öz Eglence Mizah Güncel Haberler Sitesi !

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı? Yeni normalleşme döneminde flaş açıklamalar

236

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının devam edip etmeyeceğinden 65 yaş ve üstündeki vatandaşlara yönelik yasakların kalkıp kalkmayacağına dair yeni normalde merak edilen sorulara yanıt verdi. Tedbirlerin önemine dikkat çeken Bakan Koca’nın açıklamaları şöyle:

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genel karar alınmadığını ifade eden Bakan Koca, Covid-19 vakalarına göre il bazında uygulanabileceğini bildirdi.

65 YAŞ ÜSTÜNE KISITLAMA

65 YAŞ ÜSTÜNE KISITLAMA

65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili açıklama yapan Bakan Koca şu ifadelere yer verdi: Büyüklerimizin haftada bir gün, gençlerimizin de haftada iki gün sokağa çıkma saatleri de belirtildiği şekilde uygulanıyor. Bilim Kurulu’nda bu gündeme geldi.

Özellikle daha çok büyüklerimizin hareket kısıtlılığı ve benzeri sorunlar nedeniyle bunun artırılmasının doğru olacağı şeklinde bir yaklaşım var. Düzenleme önümüzdeki hafta muhtemelen gündeme gelmiş olur, daha net bir karar. Bilim Kurulu’nun önerisi Bakanlar Kurulu’nda gündeme gelmiş olur. O durumda zaten açıklanmış olur. Yani bir düzenleme yapılması gündeme gelmiş oldu, gelecek hafta bu netleşmiş olur

SINAVLAR NASIL OLACAK

SINAVLAR NASIL OLACAK?

Özellikle gençlerimiz için sınava maskeli gitmelerini ama sırasına oturduğunda eğer mesafe kuralı da sağlandıysa maskenin çıkarılmasını, Bilim Kurulu uygun görmüş oldu.” diyen Koca, “Dolayısıyla bu anlamda uyulması gereken bütün kuralları hem ÖSYM’ye hem YÖK’e hem de ilgili kuruluşlara Bilim Kurulu göndermiş oldu.

ZORUNLU OLMADIKÇA HASTANEYE GİTMEYELİM

ZORUNLU OLMADIKÇA HASTANEYE GİTMEYELİM

Bu süreçte yine benzer şekilde zorunlu olmadıkça hastanelere, sağlık kuruluşlarımıza müracaat edilmemesini özellikle ifade etmek istiyorum. Çünkü hastane ortamlarının bu anlamda riskli olduğunu hepimiz biliyoruz. Burada özellikle randevu sistemi ile polikliniklerin devreye girmesini esas kıldık. Yani öncelikle MHRS üzerinden randevu alarak gidilmesini ve orada bir kalabalık oluşturmadan, poliklinik düzeninin sağlanmasını esas aldık.

TOPLU TAŞIMADA ULAŞIM

TOPLU TAŞIMADA ULAŞIM

İki koltuk yan yana ise bir koltuk yine boş kalacak, tekli koltuğa ise oturulabilecek. Dolayısıyla yine şehirler arası ulaşımda iki koltuk yan yana dolu olmayacak ama şehir içinde koltuk sayısından fazla kişi alınmayacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.